Dziewczęca Służba Maryjna przy parafii Św. Sanisława B.M w Pustkowie Osiedlu
  Św. Julia

Św. Julia Kim (ur. 1784 r. w Korei – zm. 26 września1839 r. w Seulu) – męczennica, święta Kościoła katolickiego.

Urodziła się na wsi, później jej rodzina przeniosła się do Seulu. Jej rodzice chcieli wydać ją za mąż, ale ona pragnęła pozostać dziewicą i odmówiła. Ażeby podkreślić swoje postanowienie obcięła włosy (co oznaczało kobietę zamężną). Podczas prześladowań w 1801 r. jej rodzina z powrotem przeniosła się do domu na wsi. Ona sama jednak uciekła i została służącą na dworze królewskim. Ponieważ trudno tam było jej praktykować wiarę, przeniosła się do katolickiego domu. Tkactwem zarobiła pewną ilość pieniędzy i kupiła dla siebie mały domek. Została aresztowana i była okrutnie torturowana w celu skłonienia jej do wyrzeczenia wiary. Ścięto ją w Seulu w miejscu straceń za Małą Zachodnią Bramą 26 września1839 r. razem z 8 innymi katolikami.

Dzień jej wspomnienia przypada 20 września.

Beatyfikowana 5 lipca 1925 r. przez Piusa XI, kanonizowana 6 maja 1984 r. przez Jana  Pawła II w grupie 103 męczenników  koreańskich

Dzisiaj stronę odwiedziło już 3 odwiedzający (31 wejścia) tutaj!

=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=